Hry

ZaHRAda

ZaHRAda her je soubor několika velkých panelových her, určených pro umístění v exteriéru nebo v interiéru.  Hrajete si rádi? Já ano a moji kolegové také. Ti budou Vás a Vaše děti u her obsluhovat a pomáhat Vám. Doporučuji Vám konzultovat výběr her se mnou. Cenu pronájmu her stanovuji podle náročnosti Vaší akce (na malé eventy stačí méně proškolených specialistů k obsluze)  a délky pronájmu, obsluha se musí u delších akcí střídat.

Hry mohu obehnat vymezující vlajkoslávou.

https://www.youtube.com/watch?v=7MKVc-Cls70 - video z instalace ZaHRAdy her v Jílovém u Prahy

https://www.youtube.com/watch?v=dQoiLB4YXms - ZaHRAda her, Zvířátka a loupežníci, Verbováníčko a žonglérská dílna.


Jednorožci - lukostřelnice

Ke kouzelnému pramenu uprostřed pralesa přicházejí žízniví jednorožci. Ale pozor. Mezi prastromy číhají běsi. Jen dobrý lučištník dokáže trefit přízrak a neohrozit jednorožce. Interiérová i exteriérová lukostřelnice užívající přísavkové šípy a luky vhodné i pro absolutní začátečníky. Mohou střílet dva střelci zároveň, k dispozici jsou dva luky a tucet šípů. Střelnice je cca 2.5 m široká a 1.2 m vysoká. Ideální vzdálenost střelce je asi 5m.


Ze života hmyzu

V této hře ovládáte pracovitého brouka hovnivála, který se snaží dokoulet kuličku trusu své milované hovniválce domů. Cesta je ovšem plná nástrah a pastí. Hra je dva metry vysoká, metr široká, samotná hrací deska má 1.2 x 1 m. Brouka ovládáte pomocí provázků a kladek, lze hrát v jednom, ve dvou, poslepu s navigací, s překříženými lany, na čas, na lačno, na zdraví...Autíčko

Varianta hry "Ze života hmyzu", ovládání na podobném principu - jezdíte s autíčkem po vyvýšené dráze po silnicích ve městě, plníte zadané úkoly - např. dojeď ze školy na poštu apod. Musíte respektovat dopravní značky, uzavírky, nepozorné chodce (kteří Vám vráží do hry). Hra je dva metry vysoká, metr široká, samotná hrací deska má 1.2 x 1 m.


Bolasa

Jednoduchá hra - metr vysoká a metr široká trojhrazda, příčná břevna jsou barevně rozlišena. Vaším úkolem je na ně zavěsit z dohodnuté dálky tři barevná míčková bolasa. Pokud trefíte libovolné břevno a bolaso na něm zůstane namotáno - máte bod. Pokud namotáte barevné bolaso na břevno odpovídající barvy, máte dva body. Hra není vhodná pro osoby se sníženým barvocitem (pokud hrajete o peníze).


Dr. Emil Holub

Malíř zachytil na plátno doktora Emila Holuba, našeho významného cestovatele na jedné z jeho výprav do Afriky, kde se snaží nalovit pestrobarevné exotické motýly pro přítele Vojtu Náprstka do jeho muzea. Zatímco neúspěšný lovec pózuje, na plátno se slétlo třicet nádherných motýlů. Dokážete je umístit tam, kam patří? Velká dřevěná puzzle pro milovníky motýlů a milovnice sběratelů motýlů. Počítejte s plochou základny 1.5 x 1.5 m a s zhruba stejnou výškou.


Co Čech, to muzikant

Složitá konstrukce je vlastně držákem not a zároveň "klaviaturou" pro hru na boomwhackery, barevné chromaticky laděné plastové trubky - každá z nich při úderu o "klaviaturu" či spoluhráče vydává tón. Rozdělením boomwhackerů mezi hráče můžete podle přiložených zpěvníků zahrát některý z hitparádových cloumáků jako např. Ovčáci - čtveráci nebo Vyletěla holubička. Popřípadě nacvičit vlastní skladbu. Pro představu doporučuji zadat Boomwhacker do youtube. Hra zabere prostor 2x2 m a asi metrpade na výšku.

NOVINKA: V playlistu máme také čtyři vánoční koledy.


U.F.O.

Létající talíře zpozorovány právě u nás. Vědecký svět šílí. Bulvár vyhlíží Elvise a Vy si hrajete. Hra založená na frisbee-golfu. Místo holí vaše ruce, místo míčků frisbee a místo jamek UFOnské základny. Tříjamkové hřiště vhodné i pro rozlehlejší interiér nebo pro rozestavení mezi ostatními hrami. Menší pěnová frisbee. Na kolik pokusů přistanete na všech základnách? Desky mají dozměr cca 100*150 cm, z jedné strany jsou nabarveny jako základna na marsu, z druhé jako kosmická loď. Můžete se vyfotit jako astronaut nebo emzák v průzoru rakety nebo v bublině létajícího talíře :)


Vesmír

Vesmírná odyssea 2016 může začít. Osídlete sluneční soustavu raketami, sondami, družicemi a létajícími objekty minulých i budoucích generací. Na desce 100*180 cm umístěte jednostrané puzzle. Každý kosmický objekt je označen názvem z druhé strany, můžete tedy při rozebírání hry podstoupit kvíz, zda dokážete identifikovat všech 28 kosmických plavidel. Skládanka má celkem 33 dílů. Základna hry i s deskou zabere cca2*2 metry.


Losík a chobotnice

Dvojice kamarádů láká Vás i Vaše nejmenší ke hře s kroužky. Dostane náš hlavonožec náramek na každou svojí končetinu? Dostane náš losík kroužek na každý svůj paroh?

Ke hře obvykle přikládám ještě dřevěný meč, takže můžete kroužky házet ve stylu "Princ a Večernice".

Vynálezy a objevy

Časem prověřené puzzle. Ano - časem. Čas je totiž důležitým pomocníkem Vašeho herního snažení.       30 puzzlí s obrázky významných vynálezů a objevů musíte umístit na časovou osu. Pokud víte do které doby který vynález patří - máte vyhráno. Pokud netušíte - musíte hledat :)

Hru lze hrát i v družstvech na čas - v této podobě je součástí programů pro školy "Stroj času"

Piškvorky

Piškvorky - nedílný průvodce šedé zóny našeho vzdělávacího procesu (ano - té šedé zóny podlavicních zápasů během zemáku a chemie). Zde ve formě vylepšené o štafetový běh.

Jedná se o variaci na známou hru s polepšením o běh a taktické dovádění s kameny soupeře. Mám k dispozici tři herní sady, takže můžete uspořádat brutus vyřazovací turnaj a na svém abiturientském večírku konečně jednou provždy určit krále piškvorek na Vašem gymnáziu.


Kušostřelnice

Znám kříšťálovou studánku, kde nejhlubší je les.

Tam laně, ptáci chodí pít.

Však v houští, ach to není pes

kdo právě začal výt!

Tři vlci - zlý, šílený a chytrý,  jsou Vaším cílem. Napněte kuši a s rukou jistou jako Vilém Tell zachraňte malé srnky. Přísavková kušostřelnice vhodná i do interiéru.

2x4m