Nabídka vystoupení

Pohádky:

Zvířátka a loupežníci

Neštěstí nechodí jenom po horách a po lidech, ale i po zvířátkách. A ochraptělý kohout odchází ze statku. Záchranná výprava jde v jeho stopách až do hlubokého lesa, kde narazí na obávaného loupežníka Šlohňajse... Klasický pohádkový příběh je odehrán loutkami Jana Růžičky jan-marionettes.com

Pohádka je vhodná pro děti od tří let, ale zvládnou ji i mladší, neboť neobsahuje drobné části, které by mohly vdechnout. Délka představení je cca 45 minut, požadavky jsou prostor 3x3m a zásuvka 220V pro dva PARy po 300W (tj světla, budou-li třeba) a zvuk. V galerii použity fotky Veroniky Krištofové a Heleny Šebkové. V galerii je k tisku černobílý prázdný plakát.

Cena od 3.500,-


Africká pohádka

Umu chce zažívat stejná dobrodružství jako kluci, ale souboj s dravou řekou jí zanese až tam za velký vodopád.

Dokáže zachránit svojí vesnici s pomocí kouzel velkého šamana nebo podlehne zlým paviánům?

Kouzelné loutky Matěje Holuba www.homart.cz přinesou Afriku až k Vám a Vy se stanete její součástí.

Pohádka je vhodná pro děti od tří let, ale zvládnou ji    i mladší, neboť budou mít u sebe maminky a ty vždy zvítězí nad dravou africkou zvěří.

Pohádku hrají dva herci.

Délka představení je cca 50 minut, požadavky jsou prostor 3x3m a alespoň 2,8 metru vysoký + zásuvka 220V pro dva PARy po 300W (tj světla, budou-li třeba) a zvuk.

Cena od 4.500,-  V galerii fotky Karla Hartla, Heleny Šebkové, Veroniky Krištofové, Báji Osvaldové a pokud jsem na někoho zapomněl, ať se ozve :)

Pirátská pohádka

Když jste kluk, co nemá ruku, každej vás má na háku a chcete hákovat na lodi, máte jedinou šanci - stát se pirátem. Těm na nějaké té haksně nesejde.

Když navíc lodi velí holka vašich snů, není co řešit. Prostě se po jejím boku postavíte Neptunovi, sirénám, Krakenovi a zákeřné Krevetě, abyste pak spolu zachránili jejího taťku.


Aja Marečková režírovala Kubu a Báju Osvaldovou  v alternaci s  Veroniku Krištofovou spolu s loutkami Jana Růžičky jan-marionettes.com (a ty jediné neodmlouvaly) v padesátiminutovém dobrodružství jehož scénář napsala Veronika Krištofová. Hudební inspirací jsou báječní Pat Razket  https://patrazket.se/ pirátští muzikanti ze Švédska.


Chcete-li Pirátskou, připravte nám plácek či jeviště 4x4x2,8 metru minimálně, pokud chcete světla a zvuk (venku mikroporty, když bude více lidí a světla pokud máte prostor který lze zatemnit nebo večerní představení venku) tak přípojku 220v na 4-8x PAR 300W a 2x reprobox a mix.

Cena: od 4.500,-

Perníková chaloupka

Říkáte si: "Jaj, ten se ale seknul, dal k perníkové chaloupce obrázek čerta!" Ale nemáte pravdu. Ten čert je tam schválně. On je totiž jedním z hlavních hrdinů tohoto příběhu.

Bylo - nebylo jedno peklo a v něm čert Belzebub měl synovce Luciáše. A ten se mu chtěl zavděčit, jen pokazil na co přišel. Pak dostal poslední šanci - "strejda Bub" ho vyslal "na případ" - rovnou do Perníkové chaloupky. A dál už to znáte. Nebo neznáte?

 Loutky Jan Růčička jan-marionettes.com, scénář Veronika Krištofová, hraje Jakub Křikava

 

Délka představení je cca 45 - 50 minut, požadavky jsou prostor 3x3m a zásuvka 220V pro dva PARy po 300W (tj světla, budou-li třeba) a zvuk.

V galerii je k tisku prázdný černobílý plakát.

Cena: od 3.500,-

Další představení:

O Bajajovi


Tati, vyprávěj pohádku, prosím. Dobrá, byl jednou jeden král a měl tři syny. Nene tati, měl jen dva. Tak jo. Měl dva syny a ten mladší musel vyrazit do světa. Nene, tati, ten starší musel vyrazit do světa, protože ho vyrazili z domu, teda z hradu...Hele, tak to v pohádkách nikdy není! Tři synové a nejmladší vítězí, jelikož je nejchytřejší nebo nejstatečnější a nebo je sice blbej a línej, ale má dlouhého a širokého a bystrozrakého kámoše který za něj všechno zmákne, jasný? Jenže tati, tohle je pohádka o Bajajovi a tady žádná pravidla neplatí!

O Bajajovi je hra kterou si s Vámi zahrajeme. Není jednoduché hrát duchem chudého němého zahradníka a získat přitom srdce vyvolené princezny. A to si právě vyzkoušíte na vlastní kůži. Rodiče skládají draka, hrají pacholky u turnaje, jezdí na koni a jejich děti jsou princeznami, zahradníky, rytíři v turnaji, drakobijci a jablkovržky. Průvodcem Vám budou dva herci a... Koník.

Hra zabere cca půl hodiny, podle hravosti Koníka, dětí a rodičů. Potřebujeme rovný plácek či podium alespoň 8*5m a přívod 220V, zvučíme mikroporty.

Cena od 4.500,-

Verbování(čko)

Říkáte si, co že z těch Vašich ratolestí vyroste v dnešní době tabletů, mobilů a herních konzolí? Co třeba, kdyby Vám z nich vyrostli čestní a spravedliví rytíři a rytířky? Obratní a silní, bránící vždy slabšího, dvorní k dámám, velkorysí k nepříteli... Ne každému se to povede, ale za pokus to snad stojí.

Verbováníčko je hra, při níž dva rytíři (dodáme) cvičí na svém hradě pážecí droboť (dodáte) pod dozorem zbrojnošů (někteří z Vás - vyvolení). Hra má svůj příběh, dramatický oblouk, konflikt a rozuzlení, které Vás nepřekvapí, ale pro tu pážecí havěť bude mít (snad) i morální přesah. Hra je ideálně pro deset dětí (menší počet nevadí, větší lze, ale protahuje čas a spád, max. 18), tři dospělé účinkující rodiče a dva herce. Pážata projdou náročným výcvikem v obsluze chladných dřevěných zbraní - tasení, sekání, bodání, srážení hlav, kvintána a chytání kroužků. Nejlepší budou povýšeni do stavu rytířského.

Verbování(čko) si můžete užít nejen jako středověcí zbrojnoši a rytíři, ale též jako PIRÁTI nebo GLADIÁTOŘI.

Hra zabere cca půl hodiny, podle hravosti účinkujících dětí a rodičů. Potřebujeme rovný plácek či podium alespoň 8*5m a  přívod 220V, zvučíme mikroporty.

Cena od 4.500,-

Kati

Do Vašeho města zavítali  kati. A hned na náměstí rozbalili svou mobilní katovnu. A již mezi Vámi odhalují první delikventy a pro výstrahu všem (ale zvlášť těm hříšným lidem města Vašeho) předvádějí čtyři stupně práva útrpného.

Hravě a humorně o věcech trpkých a bolavých. Věšení v kraji bez stromů a šibenic, upalování bez dřeva, tahání čarodějnic za nos a Vás za fusekli. Španělská bota přiložena, držte nám palečnice.

Představení pro děti i dospělé cca 30 minut (podle množství delikventů) odehrají dva kati na plácku alespoň 3x3 metry s přívodem 220V pro mikroport. (bude-li větší množství diváků).

Po představení můžeme uspořádat soutěž v sekání mečem a sekerou (Smrt hříšným bramborám!), individuální ukázku replik katovských rekvizit a další soutěže s katovskou tématikou.

Cena od 4.500,-


Biják

Kamera...  Klapka...  Akce!

Já to miluji. Ta chvíle, kdy se ze soudného člověka stane loutka schopná sebeztřeštěnějších ptákovin jen proto, že "je ve filmu". A toho využíváme právě v tomto vystoupení určeném zejména na večírky, mejdany a podobné události (ale nejen tam, klidně čtěte dál).

Na plac přichází režisér a začíná svolávat filmový štáb a herce. Štáb - to jsme my. Herci - Vy. Postupně vybere pět herců do hlavních i vedlejších úloh, maskérka a kostymér je oblečou, nalíčí, (vše bleskově, nečekejte třívrstvý make-up) a rejža je mezitím uvádí do role. Další postavy z řad diváků se chápou světel, klapky, "speciálních efektů" apod.

Krátká zkouška seznámí všechny s plánovaným záběrem, komparz dostane instrukce a ... Akce!

20 a více minut zábavy při natáčení Kovbojky z divokého západu či Gangsterky z Chicaga nebo Žižkova. Kamera celé představení natáčí, takže bonusem může být video na youtube či facebooku pořadatele, ale hlavní show je samotné natáčení.

Potřebujeme přiměřený plac na akci pěti lidí plus pěti lidí okolo, zásuvku 220V na světla a zvuk.

Ve vystoupení se střílí z poplašňáků.

Cena od 4.500,-

Moderování

Moderování, konferování, uvádění...

Ať už tomu budete říkat jakkoliv (a ono to má i své definice), obvykle se jedná o pokud možno vtipné, vkusné, neotřelé a zábavné zaplácnutí proluky mezi následujícími numery Vašeho spektáklu, popřípadě zalepení půlhodinového maléru, kdy následující účinkující sice telefonuje, že je ve Šternberku, ovšem ne v Českém ale Moravském. Moderátor do značné míry ovlivňuje vyznění celé akce, tvoří její atmosféru. Obvykle je hromosvodem mezi účinkujícími a pořadatelem, trochu má na hrbu i inspici a v neposlední řadě je dětským psychologem (ztracených dětí, které mu plačící přivedou když se jim zatoulají rodiče).

Cena od 3.000,-

Chůdař


Nadhled - základní vlastnost dobrého chůdaře. On vítá návštěvníky, rozdává jim program, radost, zahání nudu, rozehrává klauniády nebo bohapustě šaškuje. Hraje si s dětmi i s dospělými, pořádá soutěže, leze všem do záběru, je počůrán pejskem a neví o tom... Moderuje na chůdách.

Mám v tom patnáctiletou praxi. Milión selfíček a ani jedna rozšlápnutá čivava.

Ve spolupráci s Divadlem studna účinkuji ve spektáklu Ptáci. Až sedm velikých ptáků se svými jezdci zaplní vaše náměstí či taneční sál, případně předvedou své drezurní umění.

Cena od 1.500,-

Učíme se žonglovat - dílna

Aktivita pro všechny hravé. Přijdu, vysypu na zem žonglérské vybavení a vysvětlím základy používání všech rekvizit.

Míčky, diabola, flower sticky, poiky, kuželky, kruhy, talíře, točící tyče, koturny. Obvykle minimálně čtyři sady od každého náčiní. Nestůjte a pojďte si hrát s námi.

Rovný plácek, dostatečně velký pro plánovaný počet účastníků dílny a přívod 220V pro nazvučení a podkresovou hudbu - není nutné. 30-45 minut

Cena od 1.500,-

Divadlo Studna

Od roku 2002 jsem členem souboru Divadlo Studna z Hosína u Českých Budějovic.

Hraji v pohádkách:

O Bajajovi, Zakletá princezna, Kocour v botách a Syndibád

Vánočních spektáklech:

Byla cesta byla ušlapaná a Zvěstování

Komedii DellArte:

Kozlí muž

Představení pro druhý stupeň a starší:

Heuréka

Ceny za pohádky a Zvěstování po Hosínsku od 4.500,-

Ostatní od 7.500,-


Pro školy - Matematika a Vynálezci

Ve spolupráci s Besedáriem (www.besedarium.cz) jsem spoluautorem a lektorem (hercem, který umí do pěti napočítat :)) tří pořadů pro děti základní školou povinné:

Honba za pokladem Černého piráta

Náplň programu: Děti se stanou námořníky a v doprovodu svých lektorů se vydají na nebezpečnou cestu po moři, aby dopadly Černého piráta. Cílem programu je ukázat, že matematika je všude kolem nás a že počítání může být zábava.

Dobrodružná matematika pro 1. a 2. třídu

Houstone, máme problém

Tentokrát se děti stanou specialisty na dobrodružné a pro lidstvo zásadně důležité výpravě do vesmíru. V doprovodu dvou odborně vycvičených pilotů absolvují velmi nebezpečnou a objevitelskou cestu, jejímž cílem je nalézt planetu, kam by se mohlo lidstvo přestěhovat.

Dobrodružná matematika pro 3. a 4. třídu

Stroj času

Zveme vás na velkou výpravu do minulosti. Navštívíme Syrakusy, Řím i Michigan. Za dohledu samotného Archimeda prošlapeme cestu od vzniku kola až k parní lokomotivě. Osobně si potřeseme ruku s Edisonem a spočítáme všechny jeho vynálezy. Vyřešíme každý rébus a spravíme, na co přijdeme!
O vynálezcích pro žáky 3. - 5. tříd

Cena od 3.000,-

https://youtu.be/RHbBbtmIbQc

Šermířská vystoupení

Něco "akčnějšího"? No jasně, proč ne? Jsem členem souboru Kvartet a hostem ve skupině Allgor. Chcete rytířský turnaj? Gangsterskou rvačku? Piráty na parník?

Nebo na večírek desetiminutové vystoupení dvou duelantů, kteří komediálně baví Vaše hosty a u toho mezi nimi šermují jako o život?

Ideální v kombinacích - gangsterský Biják + rvačka mafiánů a třeba soutěž v pití whisky nebo nabíjení pistole. Verbování(čko) a šermířský vstup + lukostřelnice...

Cena od 4.500,-