Hry

ZaHRAda

ZaHRAda her je soubor velkých her, určených pro umístění v exteriéru nebo v interiéru.  Hrajete si rádi? Já ano a moji kolegové také. Ti budou Vás a Vaše děti u her obsluhovat a pomáhat Vám. Doporučuji Vám konzultovat výběr her se mnou. Cenu pronájmu her stanovuji podle náročnosti Vaší akce (na malé eventy stačí méně proškolených specialistů k obsluze)  a délky pronájmu, obsluha se musí u delších akcí střídat.

Můžeme také dodat originální úkolové karty přímo k Vašemu projektu od našich dvorních výtvarnic.


Hry mohu obehnat vymezující vlajkoslávou.

https://www.youtube.com/watch?v=7MKVc-Cls70 - video z instalace ZaHRAdy her v Jílovém u Prahy

https://www.youtube.com/watch?v=dQoiLB4YXms - ZaHRAda her, Zvířátka a loupežníci, Verbováníčko a žonglérská dílna.

Vikingové

kruté moře. Thor vyjel na svém bouřkovém voze a Odin odvrátil své oko od Vás. Jen pevný trup Vašeho drakkaru a Váš kormidelnický um mohou zachránit posádku. Neztratíte svoje muže?

Další variance provázkodráhy (viz Autíčko a Ze života hmyzu) - tentokrát ale náročnější na ovládání, neboť  kuliček je více a drakkar se nebezpečně naklání. Dodtanete je všechny do bezpečí rodného fjordu nebo dostane moře Vás?

Atlantida

Pod příkrovem vln eony let spočívá na dně bájná Atlantida.   A uvnitř chluhami obrostlých hradeb ukrývá se její tajemství - Atlantský labyrint. Zachráníš duší uvězněné mořské nymfy    a přelstíš strážce labyrintu?

Velký labyrint ovládáte otáčením a snažíte se dostat pomocí gravitace kuličku k východu.Jednorožci - lukostřelnice

Ke kouzelnému pramenu uprostřed pralesa přicházejí žízniví jednorožci. Ale pozor. Mezi prastromy číhají běsi. Jen dobrý lučištník dokáže trefit přízrak a neohrozit jednorožce. Interiérová i exteriérová lukostřelnice užívající přísavkové šípy a luky vhodné i pro absolutní začátečníky. Mohou střílet dva střelci zároveň, k dispozici jsou dva luky a tucet šípů. Střelnice je cca 2.5 m široká a 1.2 m vysoká. Ideální vzdálenost střelce je asi 5m.


Potopený poklad

Španělská galeona byla přepadena krutými piráty. Loď však klesla ke dnu i s pokladem. Jen ryby se teď mohou radovat ze šperků a mincí. A Vy, pokud dokážete všechny díly skládačky umístit tam, kam patří.


Skládačka má více než dvakrát třicet dílů s mořskými plody a na tucet dílů rozdělenou dvoustranou mapu pirátského ostrava (další skládačka)  a byla vytvořena v rámci praxe studentek UMPRUM. Potřebuje 6x3 metry a šikovné tlapky nadšených ichtyologů.


Kraken


Ostrůvek plný zlatých mincí. Jak je však dostat k lodi, když ji hlídá známá a obávaná obluda? Jen šikovní a přesní borci dokáží dostat svých deset zlatých nebo stříbrných mincí mezi krakenova chapadla.


Hra zvaná šprtec prověří Vaši přesnost. Dokážete dopravit minci mezi chapadly? A nebudou Vám překážet mince odražené soupeřem? 2x3 metry a můžete to zjistit.

Ze života hmyzu

V této hře ovládáte pracovitého brouka hovnivála, který se snaží dokoulet kuličku trusu své milované hovniválce domů. Cesta je ovšem plná nástrah a pastí. Hra je dva metry vysoká, metr široká, samotná hrací deska má 1.2 x 1 m. Brouka ovládáte pomocí provázků a kladek, lze hrát v jednom, ve dvou, poslepu s navigací, s překříženými lany, na čas, na lačno, na zdraví...Autíčko

Varianta hry "Ze života hmyzu", ovládání na podobném principu - jezdíte s autíčkem po vyvýšené dráze po silnicích ve městě, plníte zadané úkoly - např. dojeď ze školy na poštu apod. Musíte respektovat dopravní značky, uzavírky, nepozorné chodce (kteří Vám vráží do hry). Hra je dva metry vysoká, metr široká, samotná hrací deska má 1.2 x 1 m.


Bolasa

Jednoduchá hra - metr vysoká a metr široká trojhrazda, příčná břevna jsou barevně rozlišena. Vaším úkolem je na ně zavěsit z dohodnuté dálky tři barevná míčková bolasa. Pokud trefíte libovolné břevno a bolaso na něm zůstane namotáno - máte bod. Pokud namotáte barevné bolaso na břevno odpovídající barvy, máte dva body. Hra není vhodná pro osoby se sníženým barvocitem (pokud hrajete o peníze).


Dr. Emil Holub

Malíř zachytil na plátno doktora Emila Holuba, našeho významného cestovatele na jedné z jeho výprav do Afriky, kde se snaží nalovit pestrobarevné exotické motýly pro přítele Vojtu Náprstka do jeho muzea. Zatímco neúspěšný lovec pózuje, na plátno se slétlo třicet nádherných motýlů. Dokážete je umístit tam, kam patří? Velká dřevěná puzzle pro milovníky motýlů a milovnice sběratelů motýlů. Počítejte s plochou základny 1.5 x 1.5 m a s zhruba stejnou výškou.


Co Čech, to muzikant

Složitá konstrukce je vlastně držákem not a zároveň "klaviaturou" pro hru na boomwhackery, barevné chromaticky laděné plastové trubky - každá z nich při úderu o "klaviaturu" či spoluhráče vydává tón. Rozdělením boomwhackerů mezi hráče můžete podle přiložených zpěvníků zahrát některý z hitparádových cloumáků jako např. Ovčáci - čtveráci nebo Vyletěla holubička. Popřípadě nacvičit vlastní skladbu. Pro představu doporučuji zadat Boomwhacker do youtube. Hra zabere prostor 2x2 m a asi metrpade na výšku.

NOVINKA: V playlistu máme také čtyři vánoční koledy.


U.F.O.

Létající talíře zpozorovány právě u nás. Vědecký svět šílí. Bulvár vyhlíží Elvise a Vy si hrajete. Hra založená na frisbee-golfu. Místo holí vaše ruce, místo míčků frisbee a místo jamek UFOnské základny. Tříjamkové hřiště vhodné i pro rozlehlejší interiér nebo pro rozestavení mezi ostatními hrami. Menší pěnová frisbee. Na kolik pokusů přistanete na všech základnách? Desky mají dozměr cca 100*150 cm, z jedné strany jsou nabarveny jako základna na marsu, z druhé jako kosmická loď. Můžete se vyfotit jako astronaut nebo emzák v průzoru rakety nebo v bublině létajícího talíře :)


Vesmír

Vesmírná odyssea 2016 může začít. Osídlete sluneční soustavu raketami, sondami, družicemi a létajícími objekty minulých i budoucích generací. Na desce 100*180 cm umístěte jednostrané puzzle. Každý kosmický objekt je označen názvem z druhé strany, můžete tedy při rozebírání hry podstoupit kvíz, zda dokážete identifikovat všech 28 kosmických plavidel. Skládanka má celkem 33 dílů. Základna hry i s deskou zabere cca2*2 metry.


Losík a chobotnice

Dvojice kamarádů láká Vás i Vaše nejmenší ke hře s kroužky. Dostane náš hlavonožec náramek na každou svojí končetinu? Dostane náš losík kroužek na každý svůj paroh?

Ke hře obvykle přikládám ještě dřevěný meč, takže můžete kroužky házet ve stylu "Princ a Večernice".

Vynálezy a objevy

Časem prověřené puzzle. Ano - časem. Čas je totiž důležitým pomocníkem Vašeho herního snažení.       30 puzzlí s obrázky významných vynálezů a objevů musíte umístit na časovou osu. Pokud víte do které doby který vynález patří - máte vyhráno. Pokud netušíte - musíte hledat :)

Hru lze hrát i v družstvech na čas - v této podobě je součástí programů pro školy "Stroj času"

Piškvorky

Piškvorky - nedílný průvodce šedé zóny našeho vzdělávacího procesu (ano - té šedé zóny podlavicních zápasů během zemáku a chemie). Zde ve formě vylepšené o štafetový běh.

Jedná se o variaci na známou hru s polepšením o běh a taktické dovádění s kameny soupeře. Mám k dispozici tři herní sady, takže můžete uspořádat brutus vyřazovací turnaj a na svém abiturientském večírku konečně jednou provždy určit krále piškvorek na Vašem gymnáziu.


Kušostřelnice

Znám kříšťálovou studánku, kde nejhlubší je les.

Tam laně, ptáci chodí pít.

Však v houští, ach to není pes

kdo právě začal výt!

Tři vlci - zlý, šílený a chytrý,  jsou Vaším cílem. Napněte kuši a s rukou jistou jako Vilém Tell zachraňte malé srnky. Přísavková kušostřelnice vhodná i do interiéru.

2x4m


Vykopávky

Kdo se bojí, nereje se v hlíně. Páč by taky mohl kromě žížal a krtků vydloubat draka. Teda, on to není drak... ale vlastně je! Tyranosaurus Rex je celkem drakoidní :)

Pomozte totálně zmatené paleontoložce osadit naleziště pozůstatky druhohorních ještěrů, ale nejen jich. Spousta detailů z vykopávek a o všech se dá tolik vyprávět :)

Klasické oboustranné puzzle 155x110 cm a skoro padesát dílků.

Paleopark

Tak tohle v Trojské zoo zatím není. 22 exemplářů vyhynulých vládců druhohorního světa je v naší paleoZOO. A jen dobrý chovatel je umí umístit do správných výběhů. Ostatním napoví opuštěné stíny a otisky nohou. Ty Vám pomohou položit dinosaura přesně na jeho místo. A není to tak jednoduché. Poznáte bíložravce od predátorů? A neudělal někde chovatel chybu?

155x120 cca a dva metry na výšku. A tři metry zábavy k tomu. Nejmíň. 

Velká Jurasická

Kdo je nejrychlejší běžec Jury? Apatosaurus, Stegosaurus, Triceratops nebo Tyranosaurus rex? Zjistíte to? Snadno! 

Vezmeme Vás na dostihy přímo mezi veleještěry. Hbitým otáčením kosti navíjíte lanko se svým závodníkem na konci. Nejrychlejší vyhrává. Pojďte na to, než dopadne ten meteor!

Vědecká ZaHRAda

Větší herní celek, skládající se z menších úkolů - například sestavení stroje času z patnácti ozubených kol, míchání sloučeniny (matematická hádanka s přeléváním roztoku), číselné řady, výstaviště, tvorba geometrických obrazců na geodesce, Sforzův šmajchlpalác (laser a zrcátka sem a tam přes šest místností), model Leonardova mostu (i v životní velikosti) a další. Můžeme též doplnit o puzzle s vynálezy nebo piškvorky či puzzle s vesmírem (vše popsáno výše). Ke hrám je vždy možno vytvořit úkolový lístek, na kterém obsluha zaznamená splnění výzvy pro případnou odměnu.

Pohádková ZaHRAda

Větší herní celek složený z her, které prověří Vaší schopnost stát se pohádkovým hrdinou. Jedná se vesměs o hry z představení O Bajajovi doplněné o další vhodné hry. Jízda na koníkovi, slalom s jablky mezi nohama nápadníků, boj s drakem, chytání kroužků, zahradnický trojboj, kvintána, stínání hlav nepřátel a třeba kušostřelnice. Ke hrám je vždy možno vytvořit úkolový lístek, na kterém obsluha zaznamená splnění výzvy pro případnou odměnu.

Rytířská ZaHRAda

Větší herní celek poskládaný hlavně z her z představení Verbováníčko. Stínání hlav nepřátel, boj s kvintánou, jízda na koni, chytání kroužků, poznávání a oblékání rytířské zbroje, sekání jablek katovským mečem nebo sekerou a třeba lukostřelnice. Ke hrám je vždy možno vytvořit úkolový lístek, na kterém obsluha zaznamená splnění výzvy pro případnou odměnu.

Pirátská (nebo Mořská) ZaHRAda

Větší herní celek postavený z her s mořskou tématikou - Atlantida, Vikingové, Potopený poklad, Kraken, Bolasa, Chobotnice. Rozšířit jej lze o hry z pirátského Verbováníčka - stínání pirátských kebulí, chytání kroužků, kvintána s lebkou. Ke hrám je vždy možno vytvořit úkolový lístek, na kterém obsluha zaznamená splnění výzvy pro případnou odměnu.