Reference

Pohádky

Reference 2024

Petra Kohoutková, manažerka slavností na Svijanském zámku

Dobrý den.

Ještě jednou bychom Vám chtěli poděkovat za Vaše představení, bylo to perfektní a máme krásné ohlasy. Nás osobně s kolegyní dojala pohádka o Bajajovi, kdy jsme u zalévání květin uronily slzu.

Rádi bychom se s Vámi setkali i na příštích slavnostech 😊


Reference 2020

Jitka Kubátová, ředitelka MŠ Kostelec u Křížků

Pirátská pohádka i pohádka O Bajajovi, které děti v naší mateřské škole viděly se všem velmi líbily. Zaujaly nejen děti a paní učitelky, ale podívat se přišly i paní kuchařky. Ocenili jsme nápadité a krásné loutky, zapojení dětí do představení, humor a také možnost podívat se po představení do zákulisí. Děti si mohly zblízka prohlédnout kulisy, pohovořit s herci a vyzkoušet si práci s loutkami. Těšíme se na další setkání a ještě jednou děkujeme.


MŠ Jevany, 18.6.2020

Kubko navštívil naši školku 18. června 2020 v rámci tradičního rozloučení s předškoláky.
V tomto roce byla akce kvůli situaci ohledně Covid-19 pouze komorní a na počátku u nás vládla i trochu posmutnělá nálada. Akce se totiž mohli zúčastnit pouze předškoláci a jejich rodiče - navíc v rouškách. Atmosféru nám ale během několika minut naprosto rozzářil Kubko se svým jiskřivým humorem a úžasným programem, do kterého zapojil nejen děti, ale i rodiče. Rázem jsme všichni zapomněli na všední starosti a zcela jsme se ponořili do slavnostního pasování a užívali jsme si jej společně s malými školáčky. Součástí programu byla i loutková pohádka "Zvířátka a loupežníci", kterou děti doslova hltaly a dospěláci se při ní opravdu výborně bavily. Ještě jednou Kubkovi moc děkujeme za naprosto úžasný program. Oceňujeme i pružné, bezproblémové jednání a spolehlivost. Už teď se těšíme na další setkání a divadelní představení, se kterými k nám do školky zavítá.
Mateřská škola Jevany

Reference 26.8.2017

S vystoupením herecké společnosti pana Kubka na našem Obecním dni ve Staré Vsi u Rýmařova, jsme byli velice spokojeni, vystoupení bylo nápadité, upoutalo jak nejmladší, tak starší návštěvníky svou hravostí, vtipností, přitažlivostí a setkalo se s takovým zájmem, že příští oslavy Dne obce si nedovedeme bez účastí herecké společnosti pana Kubka představit. Těšíme se na další setkání a vystoupení.

Za Starou Ves u Rýmařova

Kulturní referent Ivana Ferencová

A jedna mailová korespondence Africká pohádka: říkal jsem si,jestli to upravovat, ale takhle je to autentické - a mně to udělalo náramnou radost (pochopíte to zvláště pokud víte, jaké je to hrát v obchodním centru na chodbě :))

Divačka: Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za příjemně strávené odpoledne díky Vaší Africké pohádce v neděli v obchodním centru Štěrboholy. Báječný výkon, moc krásná práce, děkuji a přeji hodně zdaru.

Já (Kubko): Děkuji, jste moje první reakce na tuto novou pohádku, moc mě to potěšilo, protože hraní v obchodních centerech je vždy dost těžké. Mohu Vaší reakci použít jako referenci na svých stránkách?

Divačka: Samozřejmě, dá se říci že to bylo nádherné, báječná artikulace, s loutkou jste se vypiplal, evidentně ji milujete, dokázal jste se absolutně odreagovat od skupiny zlobivých dětí, klobouk dolů!! Jsem laik, ale cením si Vámi odvedeného výkonu. Přeji hlavně zdraví, ať se Vám daří ve všech aktivitách a těším se při příští pohádce.


Moderování

Zkušenost s panem Jakubem Kříkavou jsme měli dvakrát při konání festiválku středověké hudby doplněného programem. Jakou moderátor dokázal vhodně a vtipně uvést program, případně reagovat na neočekávané situace, které vyžadovaly improvizaci. Své výstupy si dokáže připravit sám předem. Svou řečí neuráží diváky ani se zbytečně nepodbízí. Rychle reaguje na vzniklé podněty. Spolupráce s pořadateli je na vysoké úrovni, dokáže přijít s vlastními nápady aniž by se vnucoval. Díky za něj.

Vedoucí Informačního a turistického centra v Oseku Iveta Soukupová


Jakub Krikava pro nas jiz pet let moderuje Libusinsky festival historie,nejvetsi setkani priznivcu stredoveku u nas. Jeho pristup je vzdy naprosto profesionalni, aktivne se zapojuje do priprav, vnasi do diskusi o programu a podobe festivalu snahu o co nejvetsi zazitek pro divaka. Vlastni moderovani je pak velikym zazitkem pro vsechny pritomne a v dotaznicich spokojenosti divaku je komentovani cele akce jednou znejlepe hodnocenych oblasti.

Libušínský spolek přátel historie


S Jakubem Křikavou spolupracuji již mnoho let. Jeho moderování bylo u našich klientů vždy vnímáno jako vtipné, pohotové, originální a inteligentní. Rádi využijeme jeho služeb i do budoucna.

Michal Palánek, VVPROMOTION


Císařský den v Jesenici u Prahy

Celou akcí provázel slovem herold Bušek Z Velhartic, občanským jménem Jakub Křikava. U kapličky uvítal císařskou rodinu, na louce u školy vtipně konferoval program oslav. Z herolda se měnil na rytíře, vrhače kroužků či chůdaře, aby bavil děti i dospělé. Jeho projev byl bezprostřední, milý a dokládal i znalost historických reálií. Oslavy Karla IV. obohatil o květnatou řeč středověku a i díky němu se opravdu vydařily.

Saša Kocková

Radní Města Jesenice pro kulturu a školství


Recenze - Velikonoční rytířská slavnost na hradě Okoři - 27. 3. 2016:

Pro Velikonoční slavnost na hradě Okoři jsem si vybral pro roli "Herolda" pana Jakuba Křikavu, se kterým již naše skupina historického šermu Allgorvystupuje při šermířských vystoupeních.

Již po prvních větách Herolda Kuby jsem věděl, že výběr byl ten nejlepší - Kuba byl velmi vtipný, pohotový, bystře reagoval na reakce návštěvníků slavností, uměl bavit a rozesmát plné nádvoří. Má fantastický přístup k dětem. Jak obecenstvo, tak i účinkující se vždy těšiÍi na další humorný vstup Kuby. Je s ním radost spolupracovat, je to velký profesionál.

Daniel Buben

vedoucí skupiny historického šermu Allgor

Verbování(čko)

V sobotu 9.9.2017 k nám do královského města Kouřim, přicestoval známý umělec Kuba, se svou kolegyní Jančou a v rámci akce Sen noci kouřimské, si připravil pro naše děti krásné interaktivní hry. Za město Kouřim mockrát děkuji a těším se na další setkání, protože vidět tak nadšené děti, to bylo přesně to, co jsme si přáli 🙂

Jana Strejčková - pořadatelka


Upřímně Vám děkujeme za Vaši účast na Strašínském loučení s létem, který jsme uspořádali v sobotu 9. září 2017. Pro naše malé návštěvníky byla Vaše přítomnost příjemným zpestřením tohoto odpoledne. Vaše verbováníčko i kejklířská dílnička se líbily nejen dětem, ale i jejich dospělému doprovodu. Ocenili jsme i váš veselý a příjemný komentář a těšíme se na naší další spolupráci v příštím roce.    Helena Lacinová, Strašín


Dobrodružná matematika - Besedárium

Zde máme reakcí tolik, že na ně jen vkládám odkaz:

https://www.besedarium.cz/kniha-navstev/


Reference všeobjímající :)


Jakuba Křikavu alias Kubáka, Diega či Kubka znám již skoro dvacet let a za celou tu dobu nikdy nezkazil žádný fór, a to jak v civilu tak v kumšťu. Zato jich už miliony vytvořil a rozdal v plénum. A to je co říci, protože některé situace tam či onde přece jen nejsou vždy k smíchu. Nicméně Jakub vždy všechny zapeklité chvilky zvládá s neuvěřitelnou a jemu snad vrozenou slušností, grácií, šarmem, vtipem a snad až vznešeností, ale hlavně se strašlivě bleskovou pohotovostí. Ve svém osobitém projevu je verbální žonglérem, cizelérem jazykového humoru, básníkem okamžiku a nezničitelným improvizátorem.

Kuba je velmi všestranný a kreativní umělec. V repertoáru má širokou plejádu všelisjakých zábavných kousků, vybavených spoustou často vlastníma rukama vyrobenými rekvizitami, takže sám, nebo se svojí velikou rodinou či s pár kolegy "utáhne" klidně celodenní program a to také neumí hned tak někdo.

Spolupracuji s ním již dlouhá léta a jsem vždy nadmíru spokojen, protože Jakub je nejen "super komediant", ale především důsledný, morální, spolehlivý, komunikativní a nadmíru slušný člověk, se kterým není třeba žádných na slovíčko přesných smluv. Stačí domluva po telefonu a všemi ostatními leckdy "takyumělci" zdeptaný produkční ví, že Kubák tam, kde má dle dohody být, prostě bude i kdyby trakaře padaly a s úsměvem odvede vždy parádní a nadmíru zábavnou show.

Jakub je zkrátka umělec ze "staré školy", který nejenže skvěle baví veškeré obecenstvo, ale důsledně ctí jak dané slovo, tak všechny ty nevyslovené a nepsané regule a pravidla eventového byznysu. A (nejen) proto je mi ctí jej znát a smět s ním čas od času spolupracovat.

Jan "Jafar" Filipenský, Alfa Art Agency