Tematické herní celky

Tematické herní celky

Zde naleznete již realizované programy sestávající se z her propojených do většího tématického celku. Ten lze libovolně dál rozšiřovat dle Vašich přání nejen o další hry, ale třeba o pohádky, chůdy, dílny a další. Jsou báječné pro tábory a školy v přírodě, zahradní slavnosti a podobné události.

Některé programy jsou orientačně naceněny, u většiny se ale cena odvíjí od délky produkce a vybraného počtu stanovišť - výslednou cenu ponejvíce ovlivní počet účinkujících proškolených brigádníků. Ale vaše schopnost zodpovědné jedince ke hrám dodat cenu určitě poníží. Proškolíme na místě a budeme zařizovat supervizi.

Nebojte se nás kontaktovat s jakýmkoliv nápadem, vše s Vámi probereme a vysvětlíme. Popisy jednotlivých her nejdete buď zde: https://www.kubko.cz/hry/ nebo se o nich dočtete zde: https://www.kubko.cz/interaktivni-predstaveni/


Vědecká ZaHRAda

Větší herní celek, skládající se z menších úkolů, které kromě šikovnosti vyžadují i kapku toho... fištrónu :) 

Hry:

Sestavení stroje času z patnácti ozubených kol, míchání sloučeniny (matematická hádanka s přeléváním roztoku), číselné řady, výstaviště, tvorba geometrických obrazců na geodesce, Sforzův šmajchlpalác (laser a zrcátka sem a tam přes šest místností), model Leonardova mostu (i v životní velikosti) a další. Můžeme též doplnit o puzzle s vynálezy nebo piškvorky či puzzle s vesmírem (vše popsáno zde: https://www.kubko.cz/hry/ )

Ke hrám je vždy možno vytvořit úkolový lístek, na kterém obsluha zaznamená splnění výzvy pro odměnu.


Pohádková ZaHRAda

Větší herní celek složený z her, které prověří Vaší schopnost stát se pohádkovým hrdinou. 

Hry:

Jedná se vesměs o hry z představení O Bajajovi doplněné o další vhodné hry. Jízda na koníkovi, slalom s jablky mezi nohama nápadníků, boj s drakem, chytání kroužků, zahradnický trojboj, kvintána, stínání hlav nepřátel a třeba kušostřelnice. 

Ke hrám je vždy možno vytvořit úkolový lístek, na kterém obsluha zaznamená splnění výzvy pro případnou odměnu.

Rytířská ZaHRAda

Větší herní celek poskládaný hlavně z her z představení Verbováníčko. 

Hry:

Stínání hlav nepřátel, boj s kvintánou, jízda na koni, chytání kroužků, poznávání a oblékání rytířské zbroje, sekání jablek katovským mečem nebo sekerou a třeba lukostřelnice. 

Ke hrám je vždy možno vytvořit úkolový lístek, na kterém obsluha zaznamená splnění výzvy pro případnou odměnu.

Dinosauří ZaHRAda

Milujeme je. A't už Vás naočkoval láskou k veleještěrům Augusta a Burian nebo Spielberg a Disney, nebraňte se jí. Připravili jsme pro Vás dinosauří program skládající se z několika her propojených společnými aktivitami - dinosauřím tancem, hrami na lávu s hulahopy, mlátičkou se stegosauřími ocasy. 

Hry:

Paleopark je velká deska se Zoologickou zahradou (pro ještěry) - Vaším úkolem je umístit figurky dinosaurů do jejich výběhů s tím, že přesné místo Vám vymezí opuštěný dinosauří stín.

Vykopávky jsou klasické oboustrané puzzle s tématem vyděšené paleontoložky odkrývající bohaté naleziště plné koster, ale nejen jich.

Dinodostihy jsou závody mezi čtyřmi dinosaury, které ovládáte pomocí navíjení provázku na raptoří kost. Vyhraje apatosaurus, stegosaurus, triceratops nebo T-rex?

Stegosauří bitka je bonusová hra, při níž si připnete stegosauří ocas (máme 3 kousky) a půjdete likvidovat kruté predátory (kuželky). Kdo bude nejrychlejší?

Pokud zvolíte variantu s programem, rozdělíme Vaši skupinu (třídu) na tři družiny, které budou rotovat mezi hrami a mezitím společně blbnout a tančit, aby se střídaly aktivity intelektuální s fyzickými. Hry lze rozšířit o další s podobnou tématikou, pokud chcete program natáhnout (například sestavování stroje času, jeho oprava pomocí piškvorek, lov bolasy, lukokušostřelnice motýli a další) Základní představení má délku cca 60 minut, je vhodné připojení k elektrice (220V) kvůli nazvučení a vyžaduje tři účinkující. Doporučený počet hráčů je do 30. Cena je od 7.000,-

Mořská zahrada

Nevyjde Vám letos Chorvatsko? Ani Mácháč? Nezoufejte, máme řešení.

Herní celek je postaven na základu čtyř her - Vikingové, Potopený poklad, Kraken a Atlantida. Každá z nich má jiný princip, hraní je tudíž pestré.

K tomuto základu jsme schopni přistavět luko a kušostřelnice, chobotnici s kroužky a dále pak vypárat hry z Pirátského verbováníčka (stínání hlav, kvintána), Bajaji (vrh kroužků na hlavu draka, tedy Skyllu), pirát na chůdách může vrhat kroužky vám a strochou fantazie můžeme přidat i další hry.

Výzdoba pomocí pirátských vlajek, stěžňů a ráhen a dalších rekvizit možná. Obsluha stylově v námořnickém. (Máme ho vždy, ale tady je to rána na hřebíček :)